whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Viva Cristo Rey śladami filmu LA CRISTIADA

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2411

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

12 Dni
Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wycieczki
VIVA CRISTO REY! Śladami filmu „La Cristiada”

Dzień 1przylot - Miasto Meksyk

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Amsterdam, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2Miasto Meksyk - Guadalupe - Teotihuacan - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac miejsce objawienia sie Najświętszej Panienki Juanowi Diego, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan zwanej „miejsca gdzie rodzą sie Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Krótka wizyta w fabryce obsydianu: proces pozyskania, obróbki. Możliwość zakupu w miejscowym sklepie figurek, masek, kalendarzy i innych wyrobów z obsydianu. Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3Miasto Meksyk - El Bajio - San Miguel de Allende - Guanajuato

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Symboliczne rozpoczęcie wycieczki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijańskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. „Cristiada“, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na kolację i nocleg.

Dzień 4Guanajuato - Cubilete - Lagos Moreno

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. W roku Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas, uliczka pocałunku , Zocalo zwanego Jardin de la Unión. W 1988 roku historyczne centrum miasta Guanajuato oraz położone tu kopalnie srebra wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Kolacja i nocleg w Lagos Moreno.

Dzień 5Lagos Moreno - San Juan de los Lagos - Santa Ana de Guadalupe - Guadalajara

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Przejazd do malutkiej miejscowości Santa Ana de Guadalupe, gdzie urodził się jeden z bohaterskich męczenników Cristiady, Błogosławiony Ojciec Toribio Romo, dziś Patron Emigrantów. Wizyta w kościele parafialnym. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

Dzień 6Guadalajara - Zapopan - Tequila - Guadalajara

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacja możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na kolację i nocleg.

Dzień 7Guadalajara - Queretaro - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd do Queretaro, pięknego kolonialnego miasta ważnego w XIX-wiecznej historii Meksyku, ponieważ w nim zaczęła się heroiczna walka o niepodległość Meksyku spod korony hiszpańskiej. Wizyta w Klasztorze Św. Krzyża, gdzie znajdują się między innymi endemiczne krzewy, które wydają kolce w kształcie krzyży. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 8Miasto Meksyk - Cuernavaca - Cacahuamilpa - Taxco

Śniadanie. Przejazd do “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Wizyta w jednym z pierwszych kościołów katedralnych na terenie dzisiejszego Meksyku, spacer po mieście. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco – słynnego z bardzo gęstej zabudowy, plątaniny wąskich, brukowanych uliczek, przepięknych malowniczo usytuowanych domów o kolonialnej architekturze. Miasto zbudowano na stromym zboczu z uwagi na licznie występujące tutaj kopalnie srebra, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Kolacja i nocleg.

Dzień 9Taxco - Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 10Acapulco all inclusive

Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystanie z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 11Acapulco - wylot

Śniadanie, po którym ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk słynną „Autostradą Słońca”.Po drodze postój i obiad w uroczej Hacjendzie Corteza w Vista Hermosa. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 12Przylot

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, wylot do Warszawy. Zakończenie podróżowania.

Cena i warunki

Cena zawiera:

– Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi

– Zakwaterowanie w Hotelach 3***/4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

– Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

– Napiwki w hotelach i restauracjach

– Transfery i transport klimatyzowanym vanem lub autokarem

– Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

– Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

– Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

Cena nie zawiera:

– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco

– napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)

– opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

– dopłat do pokoi 1 osobowych

– wydatków natury osobistej

– opłat za wycieczki fakultatywne w trakcie pobytu all inclusive w Acapulco

 

skontaktuj się z nami info@mexicoenter.pl

Uwagi:

– dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wylotu.

– przewidziana codzienna Msza Św.

– na życzenie możliwy pok. 1-os. za dodatkową opłatą
Zdjęcia
Mapa
3 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!