pl whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Nurkowanie

Na Morzu Karaibskim znajduje się wiele miejsc świetnych do nurkowania, które położone są na drugiej, co do wielkości rafie barierowej na świecie. Są one znane z bogactwa flory i fauny, szczególnie z dobrze rozwiniętego i zachowanego świata koralowców. Do często spotykanych zwierząt należą ośmiornice, lobstery, kraby królewskie, żółwie morskie, barakudy, mureny, oraz tarpony, których występowanie uzależnione jest od miejsca nurkowania i pory roku. Nasi doświadczeni instruktorzy, jako przewodnicy podwodni mogą zapewnić nurkom rzeczową opiekę zarówno w czasie nurkowania jak i po nim. Osobom, które nie miały jeszcze przyjemności nurkowania proponujemy podstawowe kursy nurkowe, a dla chcących pogłębić swoje umiejętności kursy zaawansowane.

Nurkować można cały rok, ale najlepsza widoczność występuje od kwietnia do października. W lipcu, sierpniu i wrześniu. wilgotność powietrza 99%: Możliwe huragany i burze tropikalne. Ceny o wiele wyższe, ze względu na sezon wakacyjny zarówno w Meksyku, jak i w Europie.  Pomiędzy czerwcem a początkiem września w okolicach Isla Mujeres oraz Isla Holbox spotkać w wodzie można rekina wielorybiego, natomiast od grudnia do marca – żaglice, a między listopadem a marcem – żarłacza tępogłowego

Ciekawostki

Listopad – Grudzień – Styczeń – Luty – Marzec – do świąt Wielkanocnych – najlepszy czas do odwiedzenia Meksyku i miejsc nurkowych. Wilgotność powietrza nie przekracza 60%. Ceny usług, hoteli i przelotów w tym okresie są jednak zdecydowanie wyższe szczególnie w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku Kwiecień – Maj – Czerwiec – po świętach Wielkanocnych ceny spadają. Rośnie tez wilgotność. Jednym słowem ciepło i wilgotno. Zaczyna się również pora deszczowa  

Lipiec- Sierpień – Wrzesień – gorąco, bardzo gorąco. Wilgotność powietrza 99%. Możliwe huragany i burze tropikalne. Ceny o wiele wyższe, ze względu na sezon wakacyjny zarówno w Meksyku, jak i w Europie, Do września trwa sezon na Rekina Wielorybiego.

W miesiącach Wrzesień-Listopad – ceny niskie, jeśli chodzi o eksplorację cenotes. Niemniej jednak, to czas pory deszczowej,  a więc i możliwości wystąpienia huraganów. Przeloty tańsze , ceny hoteli również zachęcają dobrą ofertą .