+521 984 132 8060 info@mexicoentero.pl

CENOTA SUYTUN – RIO LAGARTOS – LAS COLORADAS

0
Cena
From$140
Cena
From$140
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

13565

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu
CENOTA SUYTUN- RZEKA KROKODYLI – FLAMINGI – RÓŻOWE JEZIORA – MAJAŃSKIE SPA

        Wycieczka powstała z myślą o ludziach kochających  naturę

Poranny wyjazd na wycieczkę klimatyzowanym środkiem transportu. Odbiór w recepcji hotelu lub z wcześniej umówionego ustalonego z Państwem miejsca. Każdy z uczestników wycieczki otrzymuje box lunch: 1 piwo dla dorosłych, butelkowana naturalna woda mineralna (nielimitowana) 1 soczek dla dziecka, ciasteczka.

 

CENTOTA SUYTUN
Cenota Suytun w języku Majów oznacza kamienne centrum, jest to piękna cenota znajdująca się po środku pól kukurydzy. Ma okrągły kształt i jest zamknięta kopułą, w której znajduje się na powierzchni otwór, co umożliwia przenikanie światła słonecznego do wewnątrz cenoty.  Wewnatrz cenoty znajduję się niezliczona ilość większych i mniejszych stalagmitów, stalaktytów. Wchodzi się do niej schodami pod ziemie.  Istnieje obszar cenoty, który ma mniej niż 1,30 m głębokości, w którym można pływać bardzo wygodnie, i drugi, który jest głębszy niż 5 metrów. Wybudowany kamienny pomost ułatwia kąpiel oraz pozwala obejrzeć cenotę bez konieczności wchodzenia do wody. Pomost bywa również wykorzystywany do spektakli ukazujących rytuały Indian Maya.

RIO LAGARTOS
Przejazd do Rio Lagartos serca rezerwatu przyrody i dzikiego ptactwa. Ten wielki rezerwat obejmujący zasięgiem ok. 60.000 hektarów zamieszkuje ponad 300 gatunków ptaków, dziesiątki gatunków ssaków i gadów, płazów, ok 100 gatunków ryb, lasy mangrowe, oczka wodne i jest terenem bogatym w różnorodną florę. Ta wyjątkowość miejsca sprawiła, że w 1979 roku władze meksykańskie teren ten ogłosiły Rezerwatem Biosfery. Rejs szalupami po spokojnych wodach laguny namorzynowej.

Fascynująca podróż w świecie natury. Możliwość obserwacji pelikanów, ibisów, orłów, czapli, i wielu innych gatunków ptaków brodzących. W otoczeniu różowych jezior Majańskie SPA nacieranie ciała kurującymi zmineralizowanymi błotami. Oczyszczająca kąpiel i pobyt na jednej z najpiękniejszych plaż. Obiad w restauracji lokalnej.

LAS COLORADAS
Wyjazd do małej wioski rybackiej Las Coloradas, słynącej nie tylko z czynnych kopalni soli ale przede wszystkim z pięknych różowych jezior Lago Rosa de Las Coloradas. Pudrowo-łososiowy róż wody w połączeniu z błękitem meksykańskiego nieba wzbudza u każdego zachwyt. Czas wolny na zdjęcia. Las Coloradas to mały port rybacki położony na północnym wybrzeżu półwyspu Jukatan, należący do gminy Río Lagartos w stanie Jukatan w Meksyku. Miasto liczy nieco ponad 1000 mieszkańców, głównie zajmujących się rybołówstwem, a część bardzo ważnym dla regionu przemysłem solnym. Słona woda oceaniczna z pobliskich namorzynów wylewa się na twarde płaskie równiny, tworząc płytkie laguny. Słońce powoli wyparowuje, pozostawiając świeżą sól morską.

Różowe jeziora Las Coloradas są następstwem działającej w wiosce gigantycznej fabryki produkującej sól. Już przy samym wjeździe do Las Coloradas rzucają się w oczy lśniące w słońcu olbrzymie kopce soli. Jako ciekawostkę dodamy, że ten obszar wybrzeża Zatoki Meksykańskiej znany był z produkcji soli już od czasów starożytnych Majów. To magiczne miejsce jest częścią parku przyrody Río Lagartos, obszaru chronionego znajdującego się na granicy stanów Yucatan i Quintana Roo

Cena i warunki
Wiek uczestnika
Playa del Carmen*
 Cancun, Puerto Morelos**
Dorosły
140 usd
145 usd

Dzieci do 3 lat

Dzieci od 311 lat

85 usd
85 usd

* Hotele lub miejsca zbiórki usytuowane na trasie od Playa del Carmen do centrum Tulum

** Hotele lub miejsca zbiórki usytuowane na trasie od Cancun ( strefa hotelowa, centrum ) do Puerto Morelos

Z hoteli COSTA MUJERES , strefy hotelowej w TULUM odbiór w skazanym przez biuro miejscu zbiórki

  • Cena podana jest w dolarach amerykańskich za osobę
  • Istnieje możliwość płacenia także w meksykańskich pesos lub euro wg. bieżącego kursu
  • Zniżki i gratisy dla dzieci

Cenazawiera

transport klimatyzowanym środkiem transportu z/do hotelu, bilety wstępu, łodzie 6-osobowe, opłaty za wstęp do rezerwatu, kąpiele błotne, obiad, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczki, przewodnika lokalnego na łódce, kapoki, 2 godzinny rejs łodziami po Rio Lagartos, korzystanie z wszelakich udogodnień: toalety, prysznice itp., opłaty parkingowe i opłaty drogowe.

Cenanie zawiera

zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy oraz obsługi łódki, opłat za napoje do posiłku, Wydatków osobistych np. na pamiątki, snack bary itp.

OpcjaVIP

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki w opcji VIP bez innych uczestników dla dowolnej ilości osób. Zapytaj nas o cenę info@mexicoentero.pl

Warunki

Kiedy: klient indywidualny, grupy zorganizowane według ustalonych wcześniej terminów.
Długość trasy: 500 km
Wiek uczestników: bez ograniczeń
Czas trwania wycieczki : ok. 12 godzin

Nie ma możliwości zapłaty banknotami, które są popisane długopisem, flamastrami, podarte lub posklejane, brudne, wytarte. Nie przyjmujemy takich banknotów jak również banknotów wycofanych z obiegu. Nie przyjmuje się zapłaty monetami. Nie przyjmujemy banknotów dolarów amerykańskich wydanych do 1996 roku włącznie.

Uwagi

– cena wycieczki podana jest w dolarach amerykańskich – istnieje możliwość zapłaty w meksykańskim pesos oraz euro wg. bieżącego kursu.
– w wycieczkach związanych z atrakcjami wodnymi uzależnionymi od pogody organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, w tym zmian kolejności zwiedzania. Każdy z uczestników jest zobowiązany do założenia kamizelki ratunkowej w trakcie przebywania na łodzi w trakcie rejsu po wodach Ria Lagartos oraz w cenocie.
– warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, czapkę lub chustkę czyli nakrycie głowy, ekologiczny filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty przewiewne (klapki, sandały), okulary przeciwsłoneczne, pieniądze na zakupy pamiątek (najlepiej peso mx), aparat fotograficzny, płyn na komary. Wszystkie produkty typu kremy przeciwsłoneczne, kremy po opalaniu czy środki odstraszające komary muszą być produktami biodegradowalnymi.
– z uwagi na klimatyzację w samochodzie warto zabrać ze sobą bluzę, sweter lub inne wierzchnie nakrycie
– godziny wyjazdu na wycieczkę ustalamy indywidualnie z każdym uczestnikiem. Godzina uzależniona jest od położenia hotelu, w którym Państwo wypoczywacie
– każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności na terenie cenoty, w trakcie rejsu łódką. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do instrukcji przekazanych przez przewodników.

Polityka Prywatności

Polityka odwołania wycieczki:
Klient nie ponosi odpowiedzialności finansowej / zwrot 100% kosztów wycieczki / w wyniku nie zgłoszenia się na wycieczkę tylko i wyłącznie gdy:
1. serwis jest odwołany z przyczyn złej pogody, zamknięcia portu, siły wyższej.
2.zachoruje i przedstawi zaświadczenie lekarskie
3. anulowanie lub zmiany daty wycieczki przez klienta, nastąpi nie później niż 72 godzin przed wykonaniem wycieczki
Nie ma możliwości zapłaty banknotami, które są popisane długopisem, flamastrami, podarte lub posklejane, brudne, wytarte. Nie przyjmujemy takich banknotów jak również banknotów wycofanych z obiegu. Nie przyjmuje się zapłaty monetami.

Zdjęcia
6 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!