whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU ŚLADAMI „LA CRISTIADY“

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2809

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły Wyjazdu
PIELGRZYMKA DO MEKSYKU ŚLADAMI
„LA CRISTIADY“

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Amsterdam, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiadokolacja. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast obydwu Ameryk: San Miguel de Allende. Spacer pomiędzy cudowną kolonialną architekturą. Wizyta w Bazylice. Msza Święta. Symboliczne rozpoczęcie pielgrzymki Szlakiem Cristeros (Ruta de los Cristeros), bohaterskich powstańców walczących o wolność religijną. W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa, co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijańskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. „Cristiada“, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Przejazd do Guanajuato na kolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Podczas Cristiady było miejscem bohaterskiego oporu katolików przeciwko rządom Prezydenta Callesa. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów: Teoatro Juarez, La Alhondiga de Granaditas. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Lagos Moreno.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos. W Sanktuarium tym, podczas jednej z pielgrzymek do Meksyku przebywał i odprawiał Mszę Świętą błogosławiony Jan Paweł II. Msza Święta. Przejazd do malutkiej miejscowości Santa Ana de Guadalupe, gdzie urodził się jeden z bohaterskich męczenników Cristiady, Błogosławiony Ojciec Toribio Romo, dziś Patron Emigrantów. Wizyta w kościele parafialnym. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

Dzień 6

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Msza Święta w Bazylice. Przejazd do miejscowości Tequila znanej z produkcji narodowego trunku Meksykanów o tej samej nazwie. Zapoznanie się z procesem produkcji, degustacjai możliwość zakupu. Powrót do Guadalajary na kolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Queretaro, pięknego kolonialnego miasta ważnego w XIX-wiecznej historii Meksyku, ponieważ w nim zaczęła się heroiczna walka o niepodległość Meksyku spod korony hiszpańskiej. Wizyta w Klasztorze Św. Krzyża, gdzie znajdują się między innymi endemiczne krzewy, które wydają kolce w kształcie krzyży. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Wizyta w jednym z pierwszych kościołów katedralnych na terenie dzisiejszego Meksyku, spacer po mieście. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do Taxco, zakwaterowanie w pięknym, starym hotelu z widokiem na miasto. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 10

Wypoczynek all inclusive.

Dzień 11

Śniadanie, po którym ostatnie chwile wypoczynku na plaży. Przejazd w kierunku Miasta Meksyk słynną „Autostradą Słońca”.Po drodze postój i obiad w uroczej Hacjendzie Corteza w Vista Hermosa. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 12

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, np Paryż czy Amsterdam, wylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Cena i warunki

Cena: skontaktuj się z nami info@mexicoentero.pl

 

Cena zawiera:

-Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi

-Zakwaterowanie w Hotelach 3***/4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

-Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

-Napiwki w hotelach i restauracjach

-Transfery i transport klimatyzowanym vanem lub autokarem

-Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

-Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €

 

Cena nie zawiera:

-napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco

-napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)

-opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.

 
Uwagi:

-dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

-przewidziana codzienna Msza Św.

-na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 

 

Dla grup zorganizowanych (od 15 os.) realizujemy terminy na życzenie.

Zdjęcia
Mapa

7 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!