whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Pielgrzymka do Wenezueli do NUESTRA SENORA DE COROMOTO

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2474

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu
PIELGRZYMKA DO NUESTRA SENORA DE COROMOTO

Dzień 1: przylot - Lizbona

Zbiórka na lotnisku w hali odlotów. Wylot samolotu rejsowego do Lizbony, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2: Lizbona - Caracas

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Caracas. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu w okolicy Caracas, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Caracas - El Hatillo - Las Mercedes - Caracas

Po śniadaniu całodniowe zwiedzanie miasta: Domu Simon Bolivar El Liberatador, wyzwoliciela Wenezueli spod panowania hiszpańskiego, Muzeum Boliwaryjskiego, Katedry w Caracas, Panteonu Narodowego – (miejsce spoczynku bohatera narodowego Simona Bolivara). Następnym kierunkiem zwiedzania jest El Hatillo ze swoim sławnym barokowym kościołem, który jest symbolem miasta. Pod koniec wjazd na taras widokowy Las Mercedes – skąd rozciąga się panorama Caracas. Warto wspomnieć, iż miasto uniwersyteckie Caracas zostało wpisane w 2000 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta i Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Naszej Pani z Coromoto. Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4: Aragua - Puerto Cabello - Tucacas

Po śniadaniu wyjazd do Hacienda Santa Teresa. Na miejscu zwiedzanie najstarszej w Wenezueli destylarni i rozlewni rumu. Opcjonalnie możliwość przejażdżki pociągiem po całym obiekcie wraz z degustacją regionalnych specjałów. Następnie przejazd do parku narodowego Henry Pitter. Jest to najstarszy park narodowy w Wenezueli, pokryty lasem równikowym, jest domem dla setek gatunków ptaków oraz sięgających nawet 50 metrów drzew. Następnie przejazd przez stare miasto portowe Puerto Cabello. Port ten odgrywał ważną rolą w handlu kawą, kakao, wełną i posiadał jedną z najlepszych zatok w tzw. Nowym Świecie. Jest to też miejsce narodzin Francesco de Mirandy (drugiego bohatera wenezuelskiego po Simonie Bolivarze). Przyjazd do miasta Tucacas. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5: Tucacas - Barquisimeto

Po śniadaniu całodniowy pobyt na plażach Punta Brava w Parku Morrocoy w Tucacas. Park słynie z przepięknych wysp i z ciepłej wody, snurkowania i wypoczynku na plaży. Opcjonalnie możliwość rejsu po zatoce, gdzie można obserwować rozciągające sie formacje rafy koralowej bogatej w wiele gatunków ryb (dodatkowo płatne). Pod koniec dnia wyjazd do Barquisimeto. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6: Barquisimeto - Tintorero - Guanare - Llandera

Po śniadaniu wyjazd do Tintorero – kolebki rzemieślnictwa, gdzie można zakupić pamiątki od rdzennych Indian. Następnie do Quibor – najważniejszego obszaru archeologicznego w kraju gdzie znajdują się pozostałości po pierwszych osadnikach liczące nawet 5000 lat. Następnie przejazd do Guanare – miejsca objawienia się Świętej Marii z Coromoto – patronki Wenezueli. Jest to największa budowla religijna poświęcona objawieniu. Została ona poświęcona przez Jana Pawła II podczas jego wizyty w 1996 roku na inauguracji otwarcia, oraz nazwana przez papieża Benedykta najważniejszą świątynią w kraju. Ostatnim miastem na trasie jest miasto Barinas sławne z więzienia, w którym na chwilę obecną znajduje się Dom Kultury. Przyjazd do Llandera. Nocne, pełne emocji odkrywanie świata roślin i zwierząt. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Llandera - Otter Port - Llandera

Po śniadaniu przejazd na spotkanie z delfinami słodkowodnymi (dodatkowo płatne). Dla reszty zwiedzanie Otter Port. Miasto miało charakter handlowy ze względu na swoje położenie. Niegdyś ważne, liczące się w licznych wojnach i powstaniach, teraz zapomniane. Popołudniu rejs promem przez rzekę Orinoko i kąpiel w prądach rzeki. Wieczorem przyjazd do hotelu oraz wieczorne wyjście/ spacer na łono natury. Kolacja i nocleg.

Dzień 8: Llandera - Merida

Po śniadaniu przejazd najwyżej położoną autostradą przez wysokie Andy w kierunku Meridy. Na trasie możemy podziwiać wspaniałe widoki i krajobrazy łańcuchów górskich (m.in. Pico El Aguila 4118 m n.p.m) otulone chmurami i roślinnością. Rosną tu charakteryzujące unikalny ekosystem Paramo kwiaty frailejones zwane „szarymi mnichami”. Podczas przejazdu do Meridy można również zaobserwować unikalną architekturę, a w szczególności San Rafael de Mucuchies – starą wioskę, w stylu kolonialnym. Przyjazd do Meridy – drugiego po Caracas miasta z największym uniwersytetem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Merida - Porlamar - Margarita/Coche

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w El Vigia. Przelot wewnętrzny do Porlamar przez Caracas. Zakwaterowanie w hotelu na Margaricie lub Coche.

Dzień 10 - 11: Margarita lub Coche

Pobyt wypoczynkowy w hotelu na Margaricie lub Coche. Możliwość korzystania z imprez fakultatywnych. Wyżywienie podczas pobytu all inclusive.

Dzień 12: Margarita lub Coche - Porlamar - Caracas - Lizbona - wylot

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Porlamar. Przelot do Caracas. Przelot do Lizbony. W godzinach popołudniowych wylot do Polski.

Dzień 13: przylot

Przylot do Polski

Zdjęcia
4 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!