whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Pielgrzymka do Argentyny Szlakami Misji Jezuickich

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2329

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu
Pielgrzymka do Argentyny Szlakami Misji Jezuickich

DZIEŃ 1: wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku Warszawa-Okęcie. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2: przylot - Buenos Aires

Lądowanie na lotnisku w Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki na (zakupy, samodzielne zwiedzanie Buenos Aires). Powrót do hotelu. Nocleg

DZIEŃ 3: Buenos Aires - Lujan Bazylika Matki Boskiej w Lujan

Śniadanie. Zapraszamy na całodniową wycieczkę do Bazyliki Matki Boskiej w Lujan – miejsca, które jest najważniejszym w Argentynie celem pielgrzymek. Koronacji cudownego wizerunku Nuestra Senora de Lujan dokonał w 1887 roku Ojciec Święty Leon XII. Budowę obecnej, wspaniałej neogotyckiej bazyliki (104 m długości, 68 m szerokości i 106 m wysokości) ukończono w roku 1935. W dwóch wieżach znajdują się nisze z 16 figurami Apostołów i Ewangelistów, w nawach bocznych jest 16 ołtarzy i 24 kaplice. W podziemiach bazyliki umieszczono kopie wizerunków Matki Bożej, czczonych na całym świecie, wśród nich obraz Jasnogórskiej Madonny. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: Buenos Aires - Cordoba

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Cordoby – pięknym, położonym u stóp gór Sierra de Cordoba mieście. Po przybyciu na miejsce zapraszamy na wycieczkę po Cordobie. Z okresu kolonialnego zachowało się tutaj wiele cennych zabytków. Najbardziej interesującą częścią miasta jest tzw. Manzana Jesuítica, w której znajduje się wiele XVII-wiecznych budynków związanych z działalnością zakonu jezuitów, m.in. budynki uniwersyteckie, szkoła Montserrat, kościół Towarzystwa Jezusowego (Compañía de Jesús) oraz pięć pojezuickich gospodarstw rolnych tzw. estancias. Dzielnica ta została w 2000 wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 5: Cordoba - szlakiem misji jezuickich

Śniadanie. Zapraszamy na zwiedzanie niektórych spośród 30 znajdujących się tutaj pozostałości po misjach jezuickich. Jezuici przybyli do Ameryki Południowej w ślad za konkwistadorami hiszpańskimi, już w latach 80. szesnastego stulecia. Zaprosił ich tam pierwszy biskup Tucuman (dzisiaj miasto i prowincja w Argentynie), Francisco de Vittoria. Dalszą część historii związaną z ich obecnością na tych terenach opowie nam przewodnik. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6: Szlakiem misji jezuickiej

Śniadanie. Zwiedzanie kolejnych ruin jezuickiej misji. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 7: Cordoba - Buenos Aires - Iguazu

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cordobie, przelot do Buenos Aires, a następnie transfer do hotelu w Foz do Iguazu. Zakwaterowanie, obiad i czas wolny.

DZIEŃ 8: Szlakiem misji jezuickich - Wodospady Iguazu ( po stronie brazylijskiej)

Śniadanie. Wycieczka do ruin misji jezuickich. Następnie przejazd do wodospadów Iguassu (po stronie brazylijskiej) jednego z najbardziej malowniczych miejsc Ameryki Południowej. Kilkanaście kilometrów od swojego ujścia do Parany rzeka pokonuje wysokie progi. Już z daleka słychać nieustanny szum i głuchy pomruk spadającej wody, ale nic jeszcze nie zapowiada widoku, który otwiera się nieco niżej, na początku betonowej ścieżki biegnącej zboczem kanionu. Widok ten przechodzi wszelkie wyobrażenia. Ze skalnego progu długiego na ponad trzy kilometry spadają masy spienionej wody w dziesiątkach wodospadów: od małych aż po gigantyczne zwały wodne. Ziemia niemalże drży pod uderzeniami tysięcy ton wody spadających nieustannie z wysokości siedemdziesięciu metrów”.

DZIEŃ 9: Iguazu - Wodospady Iguazu (po stronie Argentyńskiej)

Śniadanie. Wycieczka do wodospadów Iguassu po stronie argentyńskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: Iguazu - Buenos Aires

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Wycieczka po mieście – stolicy Argentyny, która ze swoją zielenią, gąszczem ulic, licznymi kościołami oraz malowidłami na fasadach domów, jest najbardziej wytwornym i kolorowym miastem południowoamerykańskim. Zobaczymy dzielnicę Starego Miasta z Plaza de Mayo, katedrą i teatrem, dzielnicę Recoleta z ekstrawaganckimi restauracjami oraz dzielnicę San Telmo z targiem antyków i brukowanymi uliczkami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie nocleg.

DZIEŃ 11: Buenos Aires - wylot

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Buenos Aires i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Cena i warunki

ŚWIADCZENIA:

– śniadania i obiado-kolacje
– opieka pilota-przewodnika na całej trasie
– transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
– hotele wg. programu
– pokoje dwuosobowe z łazienką
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
– rezerwacje codziennej Mszy Świętej

 

 

 W sprawie cen i terminów prosimy o kontakt info@mexicoentero.pl

Zdjęcia
5 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!