whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

El Mundo Maya i Celestun 2 dni

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2712

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu
Pierzasty Wąż  – Pueblo Magico – Święta Cenota – Cmentarz Majów  – Tajemnica Karła  – Różowe flamingi

Dzień 1: Ticuch  – Valladolid – Chichen Itza – Destylarnia Tequili- Ikkil – Merida

Poranny wyjazd z hotelu. Wizyta na jednym z cmentarzy Majów. Zwiedzanie i spacer oraz degustacja Tequili w Destylarni produkującej ten trunek. Możliwość zakupu tequili bezpośrednio od producenta. Przejazd do Pueblo Magico. Spacer po kolonialnym mieście Valladolid wybudowanego przez Hiszpanów w miejsce miasta Majów ZACI w roku 1545. Valladolid był głównym ośrodku ruchów niepodległościowych Majów, a zwłaszcza w tzw. Wojnie Kast. W roku 2012 Valladolid zostało wpisane w rządowy projekt o nazwie Pueblo Magico przez Ministerstwo Turystyki w Meksyku. Program ten ma za cel pokazanie miejsc wyjątkowych pod względem historycznym, architektonicznym oraz kulturowym. dzisiaj mieszkańcy zyją tutaj przede wszystkim z turystyki. Zwiedzanie: Ex Convento de San Bernandino de Siena, Zocalo, Parque Principal Francisco Cantón Rosado, Palacio Municipal, Catedra San Gervacio.

Przejazd do prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów Chichen Itza, wpisanego w 1988 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata.  Podziwianie wyjątkowego połączenia architektury  Majów i Tolteków:

  Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę,  Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników, Święta Studnia, Platforma wenus. Platforma Orła, Tzompantli, czyli platforma czaszek,Akab Dzib, Klasztor Mniszek. Czas wolny na zakupy rzemiosła i pamiątek.

Obiad i możliwość kąpieli w cenocie Ikkil.  Przejazd do stolicy Jukatanu Białego Miasta –  Meridy i nocny spacer po mieście. Dla chętnych możliwość zjedzenia kolacji w klimacie meksykańskim.  Nocleg.

Dzień 2: Merida – Uxmal – Celestun – Izamal – Playa del Carmen.

Śniadanie. Przejazd Paseo de Montejo, podziwianie widoków architektury kolonialnej.  Wyjazd do Uxmal – miasta wielokrotnie budowanego. Zwiedzanie stolicy szlaku Puuc Uxmal: Pałac Namiestnika, Czworokąt Mniszek, Wielka Piramida, Piramida Wróżbity, Boisko do Gry w Pelotę, Gołębnik.

Wyjazd w kierunku małej wioski rybackiej Celestun zwanej „malowanym kamieniem” liczącym ok 7000 mieszkańców zajmujących się rybołówstwem i turystyką. Teren Celestun to ok 600 km², które zasięgiem obejmuje dwa stany Jukatan i Campeche. W 1989 roku ze względów na występujący tutaj wyjątkowy ekosystem , który daje schronienie wielu gatunkom ptaków brodzących został ogłoszony Rezerwatem Biosfery.

Rejs łodziami motorowymi  kanałami namorzynowymi  po lagunie Celestun. Obserwacja zwierząt zamieszkujących rezerwat m. in. różowych flamingów, czapli, pelikanów, kormoranów, ibisów, rybołowów. Możliwość spotkania również ostronosów, żółwi lub krokodyli. W otoczeniu mangrowców docieramy do miejsca, zwanego Ojo de Aqua (oczko wodne), w którym z pod ziemi wybija słodka woda. Fotograficzne safari. Odpoczynek na plażach Zatoki Meksykańskiej i obiad w restauracji przy plaży.

Przejazd do Izamal w języku majów Zamna co znaczy „rosa z nieba”.  Krótki postój w mieście trzech kultur Izamal, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Izamal Patronki Indian. Izamal należy do Rządowego Programu  Pueblo Magico. Znajdują się tutaj pozostałości 12 wielkich majańskich piramid, a na szczycie najokazalszej hiszpańscy misjonarze, franciszkanie, wznieśli potężny klasztor Convento de San Antonio de Padua Jego założycielem był , zakonnik Diego de Landa, który  wsławił się tym, że spalił wszystkie pisma Majów. W 1993 roku klasztor odwiedził Jan Paweł II i odprawił pamiętna mszę świętą dla Indian w ich języku.  Powrót do hotelu.

Cena i warunki

Cenazawiera

*Cena wycieczki jest dostosowana indywidualnie dla klienta. Uzależniona jest od liczby uczestników.

transport z/do hotelu, bilety wstępu, 2 obiady i 1 śniadanie bez napojów, nocleg w hotelu 3* w pokojach HB, rejs łodziami, butelka wody mineralnej, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczki, kąpiel w cenote, bilety wstępu do rezerwatu,
Hotel w Meridzie: Maya Yucatan 4****

Cenanie zawiera

*Cena wycieczki jest dostosowana indywidualnie dla klienta. Uzależniona jest od liczby uczestników.

opłat za używanie urządzeń umożliwiających wykonywanie zdjęć i filmowanie na strefach archeologicznych, zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy, opłat za napoje do posiłku, świadczeń nie ujętych w programie, dopłaty do pokoju SGL, kolacji.

OpcjaVIP

Istnieje możliwość przeprowadzenia wycieczki w opcji VIP bez innych uczestników dla dowolnej ilości osób. Zapytaj nas o cenę info@mexicoentero.pl

Uwagi

– podana cena wycieczki zależy od liczby uczestników (minimum 6 osób pełnopłatnych), w innym przypadku ustalamy ceny indywidualnie z każdym uczestnikiem,

– w wycieczkach związanych z atrakcjami wodnymi uzależnionymi od pogody organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, w tym zmian kolejności zwiedzania,

– warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, czapkę lub chustkę czyli nakrycie głowy, ekologiczny filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty przewiewne (klapki, sandały), okulary przeciwsłoneczne, pieniądze na zakupy pamiątek na terenie strefy (najlepiej peso mx), aparat fotograficzny, płyn na komary,

– z uwagi na klimatyzację w samochodzie warto zabrać ze sobą bluzę, sweter lub inne wierzchnie nakrycie

– godziny wyjazdu na wycieczkę ustalamy indywidualnie z każdym uczestnikiem. Godzina uzależniona jest od położenia hotelu, w którym Państwo wypoczywacie.

– osoby chcące wejść na piramidę, ze względów na bezpieczeństwo przy wspinaniu się, prosimy zabrać ze sobą (na zmianę) tzw „buty z piętą” przylegające do powierzchni stopy (np. adidasy, sandały)

Warunki

Polityka odwołania wycieczki:
Klient nie ponosi odpowiedzialności finansowej / zwrot 100% kosztów wycieczki / w wyniku nie zgłoszenia się na wycieczkę tylko i wyłącznie gdy:

1. serwis jest odwołany z przyczyn złej pogody, zamknięcia portu, siły wyższej.

2.zachoruje i przedstawi zaświadczenie lekarskie

3.anulowanie lub zmiany daty wycieczki przez klienta, nastąpi nie później niż 48 godzin przed wykonaniem wycieczki

Nie ma możliwości zapłaty banknotami, które są popisane długopisem, flamastrami, podarte lub posklejane, brudne, wytarte. Nie przyjmujemy takich banknotów jak również banknotów wycofanych z obiegu. Nie przyjmuje się zapłaty monetami.

* wycieczka dla grup mniej niż 6 osób realizowana jest  przy udziale przewodnika hiszpańsko, angielskojęzycznego wliczonego w cenę, przewodnik polskojęzycznych przy grupach mniejszych niż  6 osób dorosłych dodatkowo płatny.

 Obejrzyj nas na kanale Youtube
Zdjęcia
4 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!