+521 984 132 8060 info@mexicoentero.pl

Pielgrzymka do Matki Boskiej Guadalupe

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoja wiadomość*
Dodaj do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

1561

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytanie?

Jesteśmy po to by Ci pomóc. (+521) 984 132 8060 info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu

PIELGRZYMKA DO MATKI BOSKIEJ GUADALUPE

Dzień 1

Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd na Plac III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Msza Święta. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta wielkiej cywilizacji Tolteków w Tula, kolebce sławnych atlantów i boga Quetzalcoatla. Przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie, którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Msza Święta. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4

Śniadanie. Wejście na największą piramidę świata w Cholula i zwiedzanie uroczego synkretycznego kościółka w Tonantzintla. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

Dzień 5

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Puebla.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd w kierunku sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta. Czas wolny, obiad i zakwaterowanie w hotelu z pięknym widokiem na miasto. Nocleg w Taxco.

Dzień 7

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 8

Odpoczynek – all inclusive w Acapulco.

Dzień 9

Odpoczynek – all inclusive w Acapulco.

Dzień 10

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój i obiad w Hacjendzie Korteza a także zwiedzanie “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Msza Święta. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 11

Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Pożegnanie z meksykańską ziemią w Guadalupe. Msza Święta. Transfer na lotnisko i wylot do Europa.

Cena i warunki

Cena zawiera:

– hotele 3, 5 gwiazdkowe (według kategorii europejskiej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
– śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Playa del Carmen
– napiwki w hotelach i restauracjach
– transfery i transport klimatyzowanym autobusem
– bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
– przewodnika -pilota po polsku
– Msze Święte w kościołach i poza nimi (Księżą muszą posiadać ważny celebret i wsiąść ze sobą walizkę do odprawiania Mszy Świętych)

Cena nie zawiera:

– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
– napiwków dla kierowcy i przewodnika
– biletów lotniczych na trasie WAW-MEX-WAW I CUN – MEX
 

Skontaktuj się z nami info@mexicoentero.pl

Zdjęcia
5 osoby chcą zarezerwować tą wycieczkę w tej chwili