pl whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

 

Mimo iż, 65 milionów lat temu zniknęły dinozaury, pojawiły się jednak inne formy życia na naszej planecie. To właśnie tutaj spadła część asteroidy uderzając w rejon Zatoki Meksykańskiej, tworząc ląd ze skały wapiennej. Dzisiaj Krater Chicxulub spoczywa częściowo pod wodami zatoki. Dzięki zachodzącym przez wiele milonw lat procesom chemicznym w kraterze pojawiły się dziury, leje wapienne – nazywane dzisiaj cenotami. I to właśnie świat życia podziemnego z jaskiniami , cenotami i jukatańską fauną i florą możemy podziwiać w Xplor.

 

 

 Przepiękne formacje skalne, stalagmity, stalaktyty i stalagnaty podczas wędrówek, pływania czy jazdy samochodem amfibią wprawiają w zachwyt każdego. Świat podziemny Jukatanu jest zachwycający. I właśnie tym pięknem , pomysłodawcy parku chcieli się podzielić, z każdym. Obok parków Xcaret i Xel Ha skonstruowali kolejny, najmłodszy, którego otwarcie nastąpiło w lipcu 2009 roku. Zajmuje 59 ha powierzchni, z czego 8 ha pod ziemą.

 

 

Atrakcje , które możemy przeżyć w Xplor są ściśle powiązane z naturą. Znajduje się  zaledwie 45 minut od międzynarodowego lotniska w Cancun i 10 minut od Playa del Carmen, na Riviera Maya, w stanie Quintana Roo.

 

 

 Xplor jest naturalnym Eco – parkiem rozrywki. Dla każdego kto lubi przygodę , przyrodę i nie straszna mu odrobina adrenaliny  to miejsce jest wyśmienite do sprawdzenia swoich umiejętności.

 

 

Znajdziesz tutaj bardzo bogatą i bezpieczną ofertę.  Przejazdy 14 Zip linami na 2 trasach na wysokości od 8 do 45 metrów, Ponadto: mosty wiszące, rafting w cenocie, 400 metrowa trasa pływania podziemną rzeką w krainie stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów, spacer po jaskiniach, podziwianie fauny i flory jukatańskiej, 10 km jazda amfibią przez dżunglę i jaskinie, zjeżdżalnie wodne. To tylko niektóre atrakcje jakie oferuje bogaty pakiet Parku XPLOR.

 

 

 Dla smakoszy kuchni miejscowej i zdrowego żywienia obiad – bufet oraz soki naturalne bez ograniczeń dla każdego uczestnika, kawa, czekolada do picia. Profesjonalna obsługa, pyszne jedzenie, dzień pełen wrażeń, podziemny świat