pl whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl
XOXIMILCO – Pływające ogrody kwiatowe
 
 
 
 
Czynne:od poniedziałku do soboty

Czynne: od 18.00

Czas trwania: około 3 godzin

Nowo otwarty Park, wypełniony muzyką, typowym meksykańskim jedzeniem i tradycjami sięgającymi XIX wieku. W tym miejscu spotykają się przeszłość i teraźniejszość, tradycja i nowoczesność, przyroda i smaki. 32 Gondole przybrane tradycyjnymi motywami z 32 stanów kraju wezmą Państwa w rejs po kanałach, wśród tropikalnej roślinności, przy romantycznym zachodzie słońce. Park nawiązuje do wpisanego na Listę UNESCO miejsca zwanego Xochimilco, położonego w południowej części wielkiego Miasta Meksyk. Xochmilco (w języku nahuatl znaczy Miejsce Kwiatów), to przede wszystkim kanały irygacyjne, zbudowane przez Azteków, otoczone polami pełnymi kwiatów i strzelających w niebo łodyg kukurydzy. Kanały te służyły też do transportowania towarów rolnych do wielkiego Tenochtitlan. Z czasem kanały i pływające po nich gondole stały się miejscem radosnego spędzania czasu, z rodzinami, przy posiłku i tequili, w rytm muzyki mariachi.

 

 

Dzięki Xoximilco ta piękna tradycja dotarła również nad wybrzeże karaibskie. Prawie trzy godzinny rejs kolorowymi gondolami, ustrojonymi w najbardziej charakterystyczne motywy każdego z 32 stanów meksykańskich, pod ugwieżdżonym niebem, w cieple tropikalnego powiewu wiatru może stać się dla Państwa niezapomnianym przeżyciem. Xoximilco to również niesamowite doznania smakowe. Proponowana na gondolach kuchnia meksykańska to niezwykłe połączenie tysiącletnich smaków indiańskich opartych na kukurydzy, fasoli, pikantnej papryce, awokado, kakao i pomidorze, z wyborną kuchnią europejską przyniesioną przez hiszpańskich konkwistadorów. Dlatego też nieprzypadkowo kuchnia meksykańska znalazła się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. A może odważą się Państwo spróbować chapulines (grillowane koniki polne), czy sos Mole o dość niezwykłym smaku? Do romantycznej kolacji open bar z piwa, tequili, napojów orzeźwiających i wody smakowej. Ale to nie koniec atrakcji! Meksyk to przede wszystkim muzyka i ta muzyka będzie Państwu towarzyszyć podczas rejsu gondolami. Grupy muzyków Mariachi, bolero, marimba i jarocho umilą czas spędzony na romantycznym rejsie.

 

 

Cena zawiera: nocny rejs gondolą,kolacja z potrawami meksykańskimi,open bar z tequili, piwa, napoje orzeźwiające i wody smakowejmuzyka na żywo (mariachi, bolero, jarocho, marimba)

Uwagi:

*przy zakupie biletów wstępu dla dzieci od 5 – 11 lat osoby dorosłe mogą zostać poproszone przez pracownika obsługi o pokazanie dokument tożsamości dziecka / paszportu /

Na życzenie Państwa za dodatkową opłatą organizujemy transfer do Xcaret bez lub z przewodnikiem polskojęzycznym. Napisz info@mexicoentero.pl lub zadzwoń do Nas 00521 9841579694