whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Śladami Azteków – Środkowy Meksyk

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3637

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

11 Dni
Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wycieczki
ŚLADAMI AZTEKÓW – ŚRODKOWY MEKSYK 11 DNI

Dzień 1

Przylot do Meksyku, transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd na Plac III Kultur, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta wielkiej cywilizacji Tolteków w Tula, kolebce sławnych atlantów i boga Quetzalcoatla. Przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 4

Śniadanie. Wejście na największą piramidę świata w Cholula i zwiedzanie uroczego synkretycznego kościółka w Tonantzintla. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Puebla.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd w kierunku sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer ulicami miasta, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Czas wolny, obiad i zakwaterowanie w hotelu z pięknym widokiem na miasto. Nocleg w Taxco.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych w Meksyku systemu jaskiń w Cacahuamilpa. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

Dzień 8

Odpoczynek all inclusive w Acapulco.

Dzień 9

Odpoczynek all inclusive w Acapulco.

Dzień 10

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój i obiad w Hacjendzie Korteza a także zwiedzanie “miasta wiecznej wiosny” Cuernavaca. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 11

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Transfer na lotnisko i wylot do Europa.

Cena i warunki

Cena zawiera:

– hotele 3,5 gwiazdkowe, pokoje dwuosobowe i jednoosobowe
– śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
– napiwki w hotelach i restauracjach
– transfery i transport klimatyzowanym autobusem
– bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
– przewodnika-pilota po polsku

 Cena nie zawiera:

– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
– napiwków dla kierowcy i przewodnika
– biletów lotniczych na trasie WAW-MEX-WAW
                                                          

Proponowane hotele:

Miasto Meksyk: Hotel Metropol
Taxco: Hotel Montetaxco
Puebla: Hotel Real de Puebla
Oaxaca: Hotel Suites del Centro
Acapulco: Hotel Copacabana

 

Skontaktuj się z nami info@mexicoenter.pl

Zdjęcia
Mapa
8 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!