whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

PIELGRZYMKA ŚLADAMI JANA PAWŁA II

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2718

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły Wyjazdu
PIELGRZYMKA ŚLADAMI JANA PAWŁA II SZLAKAMI LA CRISTIADY

Dzień 1PRZYLOT - MEXICO CITY

Zbiórka uczestników na wybranym lotnisku, wylot do jednego z europejskich portów, np. Paryż, Londyn, skąd polecimy dalej do Mexico City. Przylot do Meksyku w godz. wieczornych, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2MEXICO CITY - GUADALUPE - TEOTIHUACAN - ZOCALO MEXICO CITY

Śniadanie. Przejazd do jednego z największych w świecie chrześcijańskim sanktuariów maryjnych, do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, głównej Patronki Meksyku i Królowej Obydwu Ameryk. Zwiedzanie Sanktuarium: Bazylika stara i nowa, Wzgórze Tepeyac, Ogród z Ołtarzem Ofiarowania i Świątynia Źródełka. Msza Święta. Czas wolny na osobistą modlitwę i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 3GUANAJUATO - MUZEUM MUMI

Śniadanie. Przejazd w kierunku regionu zwanego El Bajio, do jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych Meksyku Guanajuato. Miasto to, podczas epoki kolonialnej, wzbogaciło się na wydobyciu złota i srebra, co odzwierciedla się w pięknej architekturze i sztuce. Na początku XIX wieku było miejscem pierwszej bitwy powstańców pod wodzą ks. Miguela Hidalgo przeciwko Hiszpanom. Spacer po mieście i podziwianie wspaniałej architektury kolonialnej, barokowych kościołów i zacienionych placów. Msza Święta. Wizyta w niezwykłym Muzeum Mumii, gdzie znajdują świetnie zachowane ciała z ostatnich 120 lat. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 CUBIELTE - RUTA CRISTERA - SAN JUAN DE LOS LAGOS - GUADALAJARA

Śniadanie. Wjazd na wzgórze Cubilete, gdzie znajduje się mierząca 20 metrów, najwyższa w Meksyku, figura Chrystusa Króla. Msza Święta. Przejazd tzw. Szlakiem Chrześcijan (Ruta Cristera). W 1926 roku zostało zatwierdzone prawo o rozdziale Kościoła od Państwa co zaowocowało zawieszeniem kultu chrześcijanskiego i prześladowaniem wierzących. W odpowiedzi tysiące Meksykanów rozpoczęło tzw. Cristiada, wojnę w obronie swoich praw. Wśród ofiar znajdowało się wielu księży, dziś świętych i błogosławionych. Zwiedzanie jednego z najważniejszych, po Guadalupe, Sanktuariów Maryjnych Meksyków w San Juan de los Lagos (tam nie tak dawno przebywał Papież Benedykt XVI podczas swej wizyty w Meksyku). Kolacja i nocleg w Guadalajara.

Dzień 5GUADALAJARA - ZAPOPAN

Śniadanie. Zwiedzanie Guadalajara, trzeciego pod względem wielkości miasta Meksyku, stolicy stanu Jalisco. Spacer po mieście i zwiedzanie między innymi Teatru Degollado y Hospicjum Cabanas. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej w Zapopan, na przedmieściach Guadalajara. Jest to drugie pod względem odwiedzających je pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Co roku pielgrzymuje tam ponad 5 milionów wiernych. Msza Święta w Bazylice. Kolacja i nocleg w Guadalajara.

Dzień 6QURETARO

Śniadanie. Długi przejazd do pięknego kolonialnego miasta Queretaro. Zwiedzanie Sanktuarium Krzyża Świętego, na terenie, którego rośnie drzewo wydające kolce w kształcie krzyża. Msza Święta. Spacer po starówce Queretaro. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 7PUEBLA - VERACRUZ

Śniadanie. Zwiedzanie „miasta aniołów“ – Puebla. Zwiedzimy drugą co do wielkości w kraju renesansowo-barokową Katedrę. We wnętrzu zachwyca piękny ołtarz główny przypominający miniaturową rzymską świątynię. Następnie udamy się do Klasztoru Dominikańskiego wraz z Kaplicą Różańcową. Zobaczymy barokowy przepych pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Rynek Parian. Przejazd do tropikalnego portu Veracruz, najważniejszego portu hiszpańskiego w Nowym Świecie. Spacer. Kolacja i nocleg w Veracruz.

Dzień 8VERACRUZ - VILLAHERMOSA - PALENQUE

Śniadanie. Długi przejazd w kierunku pięknego stanu meksykańskiego Chiapas. Po drodze zwiedzanie Parku la Venta w Villahermosa, który łączy w sobie park zoologiczny ze zwierzętami obecnymi w tropikalnym stanie Tabasco z parkiem archeologicznym, w którym znajdują się pozostałości jadnej z najstarszych cywilizacji prekolumbijskich Olmeków, między innymi sławne bazaltowe głowy. Kolacja i nocleg w Palenque.

Dzień 9 PALENQUE - AGUA AZUL - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Po śniadaniu wyjazd do Palenque – dawnego miasta Majów ukrytego w puszczy. Zobaczymy Świątynię Inskrypcji – jedną z dwóch piramid w Meksyku, która jednocześnie była grobowcem słynnego króla Pakala. Wejdziemy do komory, gdzie znajdował się grobowiec jego żony – Czerwonej Królowej. Następnie udamy się do Pałacu Gubernatora, który znany jest ze swojej przepięknej Wieży Obserwacyjnej i płaskorzeźb królów Palenque. Zobaczymy również Świątynie Krzyża i Liściastego Krzyża ze słynnymi attykami, charakterystycznymi tylko i wyłącznie dla Palenque. Na koniec będziemy podziwiać boisko do gry w pelotę, gdzie odbywały się rytualne przedstawienia ruchu planet, Słońca i Księżyca. Po zwiedzaniu krótki spacer w puszczy. Przejazd do wodospadów Agua Azul. Pobyt przy jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych wodospadów stanu Chiapas. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Niesamowite miasteczko, które zachowało swój styl kolonialny z czasów hiszpańskich. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - ZINACANTAN - SAN JUAN CHAMULA- TUXLA GUTIEREZ - KANION SUMIDERO - TEHUANTEPEC

Śniadanie. Przejazd do dwóch wiosek indiańskich Zinacantan i San Juan Chamula. Udamy się do jedego z domów rodziny Indian Tzotzil. Poznamy niektóre tradycje domowe, spróbujemy prawdziwych ręcznie pieczonych tortilli. Niezapomnianą będzie wizyta w kościele Jana Chrzciciela w San Juan Chamula, gdzie połączyły się wiara chrześcijańska z rytuałami dawnej wiary pogańskiej Indian Tzotziles. Następnie udamy się w kierunku Tuxtla Gutierrez – miasta położonego nad rzeką Grijalva. Szybkimi łodziami udamy się na dwugodzinny rejs wzdłuż słynnego Kanionu Sumidero, którego ściany osiągają wysokość 100 metrów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tehuantepec.

Dzień 11TEHUANTEPEC - MONTE ALBAN - OAXACA

Śniadanie. Przepiękną górzystą trasą Sierra Madre przejedziemy do Oaxaca – miasta zbudowanego z zielonego kamienia. Zwiedzimy strefę archeologiczną Monte Alban – strefa zamieszkana przez Zapoteków i Misteków. Poznamy, między innymi, słynne płaskorzeźby tancerzy, które zostały wykonane na blokach skalnych i do dnia dzisiejszego są tematem dyskusji i kontrowersji między archeologami. Przejedziemy do Oaxaca. Wieczorny spacer po malowniczym centrum miasta. Udamy się na halę targową, która swoimi zapachami, kolorytem zachwyca każdego turystę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12OAXACA - TAXCO

Po śniadaniu, przejazd (ok. 9h) do znanego w świecie „srebrnego miasta” – Taxco, będącego narodowym pomnikiem historycznym Meksyku. Kolacja i nocleg w Taxco, w hotelu z pięknym widokiem na miasto.

Dzień 13TAXCO - ACAPULCO

Po śniadaniu zwiedzimy miasto Taxco: punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli z różowego kamienia i Św. Sebastiana – perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco. Czas wolny. Wyjazd do „perły Pacyfiku” Acapulco. Wypoczynek w Acapulco na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu w formule all inclusive.

Dzień 14ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Pobyt w formule all inclusive.

Dzień 15ACAPULCO - VISTA HERMOSA - MEXICO CITY

Śniadanie, po którym przejazd do Mexico City słynną „Autostradą Słońca”. Podróż umilą nam niezapomniane widoki górskich krajobrazów. Po drodze postój w urokliwej hacjendzie Corteza Vista Hermosa i obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 16POWRÓT DO KRAJU.

Przylot do jednego z europejskich portów lotniczych, wylot na docelowe lotnisko, powrót w godz. wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Cena i warunki

Cena zawiera:

– bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi
– zakwaterowanie w Hotelach 4**** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
– śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
– napiwki w hotelach i restauracjach
– transfery i transport klimatyzowanym busem
– bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
– opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku
– ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 25 000 € i NNW do 2500 €
 
Cena nie zawiera:
– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive w Acapulco
– napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/os.)
– opieki pilota podczas przelotów do i z Meksyku.
– transferów na i z wybrane lotnisko wylotu – możliwość organizacji za dodatkową opłatą
– ubezpieczenia bagażu ani ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia
– od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wycieczki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.
 
Uwagi:
– cena pielgrzymki: zapytaj nas!
– dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
– przewidziana codzienna Msza Św.
– na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą

skontaktuj się z nami info@mexicoentero.pl

Zdjęcia
Mapa

10 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!