whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Nurkowanie na rafie koralowej

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

8516

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wycieczki
NURKOWANIA NA RAFIE KORALOWEJ

 

Playa del Carmen to piękna miejscowość usytuowana nad turkusowym Morzem Karaibskim. Nurkowanie wzdłuż wybrzeża pozwala na podziwianie fauny i flory podwodnego świata, w bardzo wygodny i relaksujący sposób. temperatura w morzu wynosi od 26°C do 30°C. Widoczność waha się w zależności od warunków pogodowych od 20 m do 30 m. W bezpośrednim sąsiedztwie Playa del Carmen położona jest Wyspa Cozumel – kultowe miejsce dla nurków z całego świata. Widzialność pod wodą wynosi średnio 60 – 80 m. Przy Cozumelu jest dużo lepsza przejrzystość wody. Kolor wody, piaszczyste plaże, zupełnie inny kolor piasku robi niesamowite wrażenie na każdym. Poniżej proponujemy Państwu nasze propozycje nurkowań na rafie koralowej w Playa del Carmen i na Cozumelu.

CEREBROS
Nazwa pochodzi od wyglądu koralowców (mózg). Płytka rafa koralowa głębokości do13 m. W zasadzie wykonuje sie na niej drugie nurkowanie, po nurkowaniu na Los Arcos. Nie występują tu prądy wodne.

LOS ARCOS
Nazwa pochodzi od formacji w kształcie łuków i zapierającego dech w piersiach „muru”. W pobliżu można spotkać żółwie, a w dni chłodniejsze także rekina – bull shark. Maksymalna głębokość rafy do 29 m. Prądy od średnich do mocnych.
 
   
 
PARED VERDE
Piękna zielona ściana z koralowców na głębokości od 20 do 30 m. Występują tu prądy od średnich do mocnych. Można tu spotkać obok żółwii, mureny, a w dni chłodniejsze także bull sharka.
 
MAC-CHE
Rafa występująca na głębokości do 13 m. Raj dla nurków. Piękna fauna i flora. Rafa zakończona jest tunelem, w którym znajdują się kolonie wielobarwnych ryb tropikalnych. Spotkać tam można również moreny i pływające w jej górnych partiach żółwie.
 
 
CHUN-ZUMBUL
Wspaniała o piaszczystym dnie i lekkim prądzie najdłuższa rafa koralowa. Raj dla nowicjuszy. Na głębokości do 12 m spotkać tu można mureny, homary, a na jej szczycie duże ławice ryb tropikalnych – jack.
 
JARDINES
Nazwa rafy pochodzi od obfitej ilości roślinności, zwłaszcza gąbek i koralowców twardych. Raj dla nowicjuszy. Lekkie prądy, bogata fauna i flora na głębokości do 11 m.
 
 
SABALOS
Pięknie usytuowana na głębokości do15 m. Zbudowana z tuneli, oczek i półek. Miejsce dla muren i homarów. Występują tu również żerujące u szczytu rafy baracudy. Prądy od słabych do silnych.
 
TORTUGAS
Jedno z najbardziej interesujących miejsc nurkowych na wybrzeżu pod względem obserwacji żółwi morskich, które występują tu przez cały rok. Nurkowania na głębokości od 16 do 25 m. Występują silne prądy. Widoczność do 45 m.
 
MAMA VIÑA
Wrak zatopionego w 1995 roku krewetkowca, który leży na głębokości od 20 do 30 m. Okresowo występują tu silne prądy. Polecamy tylko doświadczonym nurkom.
 


PALANCAR CAVES -COZUMEL
Ta rafa jest niesamowita przez formacje skalne. Odkrył ją J.J Cousteau podczas swojego podboju dna morskiego. W tym miejscu widuje się często rekiny a i żółwie nie są rzadkością. W zakamarkach, szczelinach, grotach, przesmykach i tunelach rafy jest bogate życie langust, lucjanów i strzępieli. Rafa w tym miejscu opada do głębokości 700 metrów. Prąd słaby. Wspaniale zbudowana rafa sięga od głębokości aż do 40 metrów. Pomiędzy świetnie zachowanymi koralami znajdują się piaszczyste pasaże i jaskinie.

 

DALILA – COZUMEL
Dno przypominające charakter rwącej rzeki ukształtowane było przez skały, piasek, gąbki i koralowce. W tym miejscu najbardziej charakterystyczną rybą na rafie jest lucjan i strzępiel.
 
SANTA ROSA REEF – COZUMEL
Na głębokości od 18m do 40m znajduje się bardzo ciekawe miejsce nurkowe. Znajdują się tu wysokie kolumny koralowców z wertykalnymi ścianami poprzecinanymi kanałami. Spotkać tu można gromady strzępielowatych, które można karmić z ręki, jak również pokaźnych rozmiarów barakudy. Rafa ta znana jest z silnych prądów, dlatego nurkowanie w dryfie jest normą.
 
  
 
PARADISE REEF – COZUMEL 
Rajska rafa – nurkowanie zaczyna się u wyjścia rzeki, która wypływa z wyspy. Koralowców jest tu mało, ale ilość ryb przytłacza. Ciekawostką miejsca jest to, iż żyje tu endemiczna ryba podobna do skorpeny, ale spotykana tylko na wyspie Cozumel i tylko w tej okolicy. Jedyna rafa na Cozumel dostępna do nurkowania z brzegu. Składa się z trzech oddzielnych części biegnących równolegle do brzegu. Maksymalna głębokość – 14 metrów. Bardzo bogate życie podwodne. Można tu spotkać między innymi: kraby, homary, mureny oraz mnóstwo wielokolorowych ryb tropikalnych. Ta właśnie rafa koralowa jest miejscem najczęściej odwiedzanym podczas nurkowań nocnych.
 
  
 
Mapa miejsc nurkowych na Morzu Karaibskim.
 
 
 
Cennik
Uczestnik
Playa del Carmen: 2 nurkowania
Wyspa Cozumel: 2 nurkowania
dorośli

napisz do nas info@mexicoentero.pl

napisz do nas info@mexicoentero.pl

Bull Shark napisz do nas info@mexicoentero.pl

napisz do nas info@mexicoentero.pl

Cena zawiera transport.

Zdjęcia
9 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!