whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Jukatan 2 dni

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3587

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wyjazdu
Czarny Jaguar – Różowe Flamingi  –  Pueblo Magico – Kapłan i Majowie

Dzień 1. Ek Balam – Rio lagartos – Valladolid

Wyjazd do odkrytej w 1997 roku strefy archeologicznej Majów, ukrytego w dżungli, otoczonego murem Ek Balam –  miasta  Czarnego Jaguara.  Zwiedzanie pięknych, nieco ezoterycznych ruin archeologicznych, słynnych dzięki swym rzeźbom i stiukom: Plac Główny z okalającymi go budowlami: Platforma Steli, Piramida Wież z motywem monumentalnych szczęk jaguara, Acropolis, Łuk Triumfalny, Rotunda, Dom Bliźniaczy i Boisko do Gry w Pelote. Możliwość wejścia na piramidę.

Przejazd do Rio Lagartos – rzeki aligatorów, serca rezerwatu przyrody i dzikiego ptactwa. Ten wielki rezerwat obejmujący zasięgiem ok. 60.000 hektarów zamieszkuje ponad 300 gatunków ptaków, dziesiątki gatunków ssaków i gadów, płazów, ok 100 gatunków ryb, lasy mangrowe, oczka wodne i jest terenem bogatym w różnorodną florę. Ta wyjątkowość miejsca sprawiła, że w 1979 roku władze meksykańskie teren ten ogłosiły Rezerwatem Biosfery. Rejs szalupami po spokojnych wodach laguny namorzynowej. Możliwość spotkania krokodyli.

Fascynująca podróż w świecie natury: różowe jeziora z różowymi flamingami. Różowe Flamingi (po polsku – czerwoniaki)  nazwę swą zawdzięczają jaskrawoczerwonemu upierzeniu. Nazwa ta pochodzi od hiszpańskiego słowa flamenco co oznacza „płonący ogień”. Możliwość obserwacji pelikanów, ibisów, orłów, czapli, i wielu innych gatunków ptaków brodzących. Kąpiel słoneczna i nacieranie kurującymi zmineralizowanymi błotami. Kąpiel w wodach zatoki Meksykańskiej. Relaks, zabawa i wypoczynek. Obiad.

Przejazd do Valladolid. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

 

Dzień 2. Valladolid – wioska Majów – ceremonia  oczyszczania – cenota 

Śniadanie. Spacer po kolonialnym mieście Valladolid wybudowanego przez Hiszpanów w miejsce miasta Majów Zaci w roku 1545. Valladolid był głównym ośrodkiem ruchów niepodległościowych Majów, a zwłaszcza w tzw.Wojnie Kast odegrał znacząca rolę. W roku 2012 Valladolid zostało wpisane w rządowy projekt o nazwie Pueblo Magico przez Ministerstwo Turystyki w Meksyku. Program ten ma za cel pokazanie miejsc wyjątkowych pod względem historycznym, architektonicznym oraz kulturowym. Dzisiaj miasteczko liczy ok 50.000 mieszkańców, ludzi żyjących przede wszystkim z turystyki.

Poranny  spacer po miasteczku i zwiedzanie: Ex Convento de San Bernandino de Siena, Zocalo, Parque Principal Francisco Cantón Rosado, Palacio Municipal, Catedra San Gervacio. Przejazd i wizyta w jednej z wiosek Majów, do której nie docierają turyści: spotkanie z dziećmi, zabawa, tańce, nauka robienia hamaków, tortilli. Uczestnictwo w rytuale błogosławieństwa i oczyszczania zakończonego relaksującą kąpielą w cenocie. Obiad w meksykańskiej restauracji. Powrót do hotelu.

Cena i warunki

*Cena wycieczki jest dostosowana indywidualnie dla klienta. Uzależniona jest od liczby uczestników.

Cenazawiera

transport klimatyzowanym środkiem transportu z/do hotelu, bilety wstępu, łodzie 6-osobowe, opłaty za wstęp do rezerwatu, kąpiele błotne, pływanie w cenocie, wodę mineralna butelkowaną na drogę , śniadanie, 2 obiady, opiekę polskojęzycznego przewodnika w trakcie trwania wycieczki i na strefie archeologicznej, przewodnika lokalnego na łódce, opłata za hotel pokoje DBL, 1 śniadanie, słodycze dla dzieci, opłatę ceremonii oczyszczania

Cenanie zawiera

opłat za używanie urządzeń umożliwiających wykonywanie zdjeć i filmowanie na strefach archeologicznych, kolacji, zwyczajowych, uznaniowych napiwków dla kierowcy, opłat za napoje do posiłku, opłat za kapoki w cenocie

Uwagi

– podana cena wycieczki zależy od liczby uczestników (minimum 6 osób pełnopłatnych), w przypadku mniejszej liczby uczestników cena wzrasta

– w wycieczkach związanych z atrakcjami wodnymi uzależnionymi od pogody organizator zastrzega możliwość zmian w programie, w tym zmian kolejności zwiedzania

– godziny wyjazdu na wycieczkę ustalamy indywidualnie z każdym uczestnikiem. Godzina uzależniona jest od położenia hotelu w którym Państwo wypoczywacie.

– warto zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, ekologiczny filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty (klapki , sandały ), ewentualnie własną maskę i rurkę, okulary przeciwsłoneczne, płyn na komary

– osoby chcące wyjść na piramide ze względów na bezpieczeństwo przy wspinaniu się – prosimy zabrać ze sobą (na zmianę) tzw „buty z piętą” przylegające do powierzchni stopy (np. adidasy, sandały)

Warunki

Polityka odwołania wycieczki:
Klient nie ponosi odpowiedzialności finansowej / zwrot 100% kosztów wycieczki / w wyniku nie zgłoszenia się na wycieczkę tylko i wyłącznie gdy:

1. serwis jest odwołany z przyczyn złej pogody, zamknięcia portu, siły wyższej.

2.zachoruje i przedstawi zaświadczenie lekarskie

3.anulowanie lub zmiany daty wycieczki przez klienta, nastąpi nie później niż 48 godzin przed wykonaniem wycieczki

Nie ma możliwości zapłaty banknotami, które są popisane długopisem, flamastrami, podarte lub posklejane, brudne, wytarte. Nie przyjmujemy takich banknotów jak również banknotów wycofanych z obiegu. Nie przyjmuje się zapłaty monetami.

 Obejrzyj nas na kanale Youtube
Zdjęcia
7 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!