whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

El Mundo Maya czyli Jeepami przez Jukatan

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3593

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

16 Dni
Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wycieczki
EL MUNDO MAYA
RAJD JEEPAMI PO JUKATANIE – 16 dni

Dzień 1PLAYA DEL CARMEN

Przylot do Cancun. Transfer do hotelu klasy turystycznej w Playa del Carmen. Nocleg.

Dzień 2TULUM

Śniadanie. Odpoczynek po podróży na białych plażach Morza Karaibskiego. W godzinach południowych krótkie spotkanie wprowadzające, zabranie ekwipunku na jeepy i wyjazd do przepięknie położonej na klifie strefy archeologicznej Tulum. Zwiedzanie między innymi: Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Świątyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Kolacja. Nocleg w Tulum.

Dzień 3REZERWAT SIAN KAAN - PUNTA ALLEN - FELIPE CARILLO PUERTO

Śniadanie. Przejazd przez urokliwy rezerwat Sian Kaan do małej rybackiej wioski Punta Allen. Przesiadka na łodzie i ponad dwugodzinna wyprawa w poszukiwaniu żyjących na wolności delfinów, żółwi morskich i ptactwa. Pływanie powierzchniowe na rafie koralowej. Powrót na stały ląd, obiad i krótki wypoczynek na plaży. Przejazd do stolicy współczesnych Majów Felipe Carillo Puerto. Nocleg w hotelu klasy turystycznej.

Dzień 4FELIPE CARRILLO PUERTO - WIOSKA MAJÓW - SZAMAN

Śniadanie. Wizyta na miejscowym targu. Przejazd do świętego i nie zawsze dostępnego dla „białych” Sanktuarium Mówiącego Krzyża nierozerwalnie związanego z historią jukatańskich Majów. Wizyta w jednej z wiosek Majów do której nie docierają turyści: spacer po wiosce, wizyty w domach, możliwość pływania w cenocie. Wizyta u autentycznego szamana, znakomitego lekarza i kapłana religii Majów. Uczestnictwo w rytuale błogosławieństwa świętego napoju z kukurydzy. Obiad. Powrót do Felipe Carillo Puerto i nocleg.

Dzień 5BACALAR - CENOTA AZUL - CHICANNA - XPUJIL

Śniadanie. Przejazd na małej miejscowości Bacalar i podziwianie jeziora mieniącego się siedmioma kolorami. Możliwość kąpieli w leżącej opodal Cenocie Azul. Chwila na relaks. W godzinach popołudniowych zwiedzanie małej strefy archeologicznej Chicanna. Kolacja i nocleg w hotelu 3* w Xpujil.

Dzień 6CALAKMUL - PALENQUE

Śniadanie. Tuż po posiłku wyjazd do leżącej daleko od szlaków turystycznych strefy archeologicznej Calakmul. Przejazd przez rezerwat biosfery o tej samej nazwie, największy po Amazonii w Ameryce Łacińskiej. Możliwość natknięcia się na piękne wielokolorowe pawie królewskie, małpy, a nawet jaguary. Dojazd do miasta Majów Calakmul i zwiedzanie. Możliwość wejścia na piramidę. Wyjazd w kierunku Palenque. Nocleg w Palenque w hotelu 3*.

Dzień 7PALENQUE - WODOSPADY AGUA AZUL - PALENQUE

Śniadanie. Zwiedzanie wyłaniającej się z porannej mgły jednej z najbardziej tajemniczych miast starożytnych Majów: Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Pałac. Zejście w kierunku Łazienek Królowej. Wspinanie się w góry w kierunku otoczonych tropikalną roślinnością wodospadów Agua Azul. Odpoczynek i możliwość kąpieli. Obiad. Przejazd do rancho w okolicach Palenque. Nocleg.

Dzień 8PIEDRAS NEGRAS

Śniadanie. Całodniowa wyprawa do zagubionej w dżungli, po stronie gwatemalskiej, strefy archeologicznej Piedras Negras. Przejazdy samochodem terenowym, łódkami i trekking niczym z filmów Indiana Jones. Powrót do rancho, kolacja i nocleg.

Dzień 9INDIANIE CHOLES

Śniadanie. Całodzienna wyprawa do wioski Majów Choles, zagubionych przy granicy z Gwatemalą. Spacer po wiosce, bezpośredni kontakt z ludźmi, zabawy z dziećmi, praca wolontariacka, pomaganie w pracy w polu przy uprawianiu kukurydzy. Kolacja i nocleg w rancho.

Dzień 10WODOSPADY GOLONDRINAS - INDIANIE LAKANDONI - PALENQUE

Śniadanie. Wyjazd do ukrytych w dżungli wodospadów Golondrinas. Odpoczynek i możliwość kąpieli. Krótka wizyta w wiosce Indian Lakandonów. Powrót do rancho i uczestniczenie w pracy ludzi: wytwarzanie sera, podpalanie bydła, ujeżdżanie koni. Kolacja. Nocleg w hotelu w Palenque.

Dzień 11CAMPECHE

Śniadanie. Długa jazda w kierunku Półwyspu Jukatańskiego. Krótki odpoczynek nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Obiad na plaży. Spacer po kolonialnym mieście Campeche, którego Starówka znajduje się na liście UNESCO. Nocleg w Campeche w hotelu 3*.

Dzień 12UXMAL - CELESTUN - MERIDA

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej wioski Celestun. Rejs łódkami w poszukiwaniu różowych flamingów i wśród namorzynowych kanałów. Obiad na plaży. Zwiedzanie pięknego kolonialnego miasta Merida: Kościół Katedralny, Pałac Gubernatora, Paseo de Montejo. Nocleg w Merida w hotelu 3*.

Dzień 13IZAMAL - CHICHEN ITZA - IKKIL

Śniadanie. Spacer po „żółtym mieście” Izamal, w którym znajduje się największy na Jukatanie klasztor franciszkański. Wyprawa do prekolumbijskiego miasta Chichen Itza, wpisanego w roku 1988 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 7 lipca 2007 ogłoszonego jednym z siedmiu cudów świata. Wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. Zwiedzanie: Piramida Kukulkana, Obserwatorium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn. Obiad i zakwaterowanie w uroczym hotelu położonym na skraju cenoty Ikkil. Mozliwość kąpieli w cenocie. Nocleg w Ikkil.

Dzień 14EK BALAM - VALLADOLID - TEMAZCAL - PLAYA DEL CARMEN

Śniadanie.Wyjazd do odkrytej w 1997 roku strefy archeologicznej Majów Ek Balam. Zwiedzanie pięknych, nieco ezoterycznych ruin archeologicznych słynnych dzięki swym rzeźbom i stiukom: Plac Główny, Platforma Steli, Piramida Wież, Acropolis, Łuk Trumfialny, Rotunda, Dom Bliźniaczy i Boisko do Gry w Pelote. Spacer po kolonialnym miasteczku Valladolid. Wieczorne uczestnictwo w starożytnym rycie oczyszczania duszy i ciała w temazcal, saunie Majów. Nocleg w Playa del Carmen.

Dzień 15PLAYA DEL CARMEN - CANCUN - wylot

Śniadanie. Ostatnie chwile odpoczynku i transfer na lotnisko w Cancun. Wylot z Meksyku.

Dzień 16PRZYLOT

Powrót do kraju.

Cena i warunki
Cena zawiera:

– hotele klasy turystycznej i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

– napiwki w hotelach

– śniadania i obiado-kolacje w hotelach i restauracjach na szlaku

– transfery z i na lotnisko w Cancun

– 4-osobowe jeepy z klimatyzacją, pełnym ubezpieczeniem i benzyną

– wszystkie bilety wstępu

– opiekę przewodnika polskojęzycznego

Cena nie zawiera:

– napojów do posiłków

– napiwków dla przewodnika

– biletów lotniczych WAW-CUN-WAW

Uwagi:

– w cenie wyprawy zawarta jest kwota 100 usd od osoby na finansowanie projektów związanych ze szkołą podstawową w wiosce Francisco Madero

– grupy maksymalnie od 8 do 14 osób

– jeepy są czteroosobowe, w każdym z nich musi być przynajmniej dwóch kierowców, kierowcy proszeni są o zabranie ze sobą ważnego prawa jazdy

– według prawa meksykańskiego kontrakt z wypożyczalnią zawierają kierowcy prowadzący jeepy, biuro Mexico Entero bierze na siebie całą odpowiedzialność wynikłą z używalności samochodów

– prosimy o wzięcie ze sobą lekkiego ubrania, wygodnych butów trekkingowych, kremów przeciwsłonecznych i na komary, nakryć głowy i kurtek przeciwdeszczowych

– istnieje możliwość przedłużenia pobytu na Riviera Maya i wypoczynek w hotelu all inclusive.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI : info@mexicoentero.pl

Zdjęcia
8 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!