whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

CUBA VERDE – KUBAŃSKA FIESTA – KOLONIALNE MIASTA

0
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2725

Dlaczego z nami?

  • Żadnych ukrytych "haczyków"
  • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
  • Własne, unikalne plany wycieczek
  • W niektórych przypadkach - piwo GRATIS :)

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, jesteśmy po to by Ci pomóc i znamy się na tym co oferujemy 🙂

(+521) 984 132 8060

info@mexicoentero.pl

13 Dni
Availability : Jan 16’ - Dec 16’
Cancun
Cancun
Min Age : 12+
Max People : 200
Szczegóły wycieczki

Dzień 1Przylot - Hawana

Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, przywitanie, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2Hawana - stara i nowa

Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3Hawana - Cueva del Indio - Salto El Agua - Buena Vista

Śniadanie. Rejs łodziami po jaskini Cueva del Indio, gdzie znaleziono pozostałości prehiszpańskich kultur zamieszkujących Kubę. Krótki trekking po lesie deszczowym do wysokich na 35 metrów wodospadów Salto El Agua. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Przejazd do Buena Vista, gdzie znajduje się jedna z największych plantacji tytoniu. Zapoznanie się z procesem upraw tego największego produktu eksportowego Kuby. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja i nocleg.

Dzień 4Hawana - Cienfuegos - Trynidad

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.

Dzień 5Trynidad - zwiedzanie

Śniadanie. Zwiedzanie niezywkle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6Trynidad - Guanayara - El Rocio - El Venado

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu El Rocio, a następnie do jeziorka El Venado, gdzie będzie czas wolny na pływanie. Po kąpieli przewidziany jest posiłek w restauracji „La Gallega”, która stanowi atrakcję samą w sobie, ponieważ położona jest w lesie tropikalnym, z dala od cywilizacji. Podczas spaceru możliwość zobaczenia lokalnej fauny i poznawanie lokalnej flory, w tym także wiele roślin endemicznych. Powrót do Trinidadu, kolacja i nocleg.

Dzień 7Trynidad - Santa Clara - Varadero

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara – miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary – „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.

Dni 8-12Varadero

Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 13Varadero-Hawana-Przylot

Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

Cena i warunki

CENA ZAWIERA:

– hotele 4**** według lokalnej kategorii
– śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Cancun
– napiwki w hotelach i restauracjach
– transfery i transport klimatyzowanym autobusem
– bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
– przewodnika-pilota po polsku
 
CENA NIE ZAWIERA:
– napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
– napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 usd/pax)
– biletów lotniczych na trasie WAW-CUN-WAW
 
Cena: skontaktuj się z nami info@mexicoentero.pl
 
 

PROPONOWANE HOTELE PODCZAS CZĘŚCI OBJAZDOWEJ:

Cancun: Oasis Palm Beach
Merida: Residencial
Uxmal: Hacienda
Palenque: Villas Kin Ha
Chetumal: Los Cocos
 

PROPONOWANE HOTELE w CZĘŚCI WYPOCZYNKOWEJ:

Cancun
Oasis Palm Beach 4*
Oasis Tulum 4*
Grand Oasis Palm Beach 5*
Grand Oasis Viva 5*
Grand Oasis Tulum 5*
 
Playa Del Carmen
The Reef Playacar 4*
Viva Azteca 5*
Zdjęcia
7 odwiedzających rozważa tą wycieczkę w tej chwili!