pl +521 984 132 8060 info@mexicoentero.pl

Punta Allen  jest częścią rezerwatu Sian Ka’an, a mieszkańcy starają się, aby zachować piękno i naturalność ich części parku. 

Mała wioska rybacka , ale największa miejscowość na terenie Rezerwatu Sian Kaan. Zamieszkuje ją ok. 500 mieszkańców. Leży na wysokości 2 metrów nad poziomem morza, 40 km od Tulum i dostępna nie asfaltową drogą, której jakość i przejezdność uzależniona jest znacząco od pory roku. Najlepiej poruszać sie samochodem typu Jeep Wrangler lub samochodu z wysokim za podwozia. W lipcu 2008 roku cała wioska została ewakuowana z uwagi na nadchodzący huragan Dolli.

 

 

Mimo, iż nie ucierpieli ludzie ich domy zalane zostały prawie 2 metrową falą. Zniszczenia jakie huragan zostawił po sobie widoczne są jeszcze dzisiaj.  Z uwagi na usytuowanie wioska zaopatruje się w prąd dzięki 2 generatorom i jego dostarczenie dla mieszkańców jest limitowane w odpowiednich godzinach na dobę;  o godz. 11 rano do 14 i od godziny 17 do 24.00.  Kilka ulic , kilkanaście domów, baza wojskowa oraz parę sklepików i restauracje serwujące pyszne owoce morza i kuchnię lokalną –  to właśnie jest Punta Allen.

 

 

Mieszkańcy miasteczka żyją z rybołówstwa i turystyki, zwłaszcza tej wodnej. To świetne miejsce jest dobrą bazą wypadową na tzw. wodne safari, wędkowanie czy bliski kontakt z naturą. W morzu żyją delfiny, manaty, płaszczki i żółwie. Spotkanie skorpionów , krabów, węży i krokodyla nie jest trudne. Plaże chociaż piękne i szerokie niestety w niektórych miejscach są często zaśmiecane przez wyrzucane z morza ze statków wycieczkowych na brzeg odpadki.

 

 

 Ta miejscowość jest również doskonałym miejscem dla obserwatorów ptaków. Można tutaj spotkać i obserwować życie np. pelikanów, fregat, czapli, przedrzeźniaczy, sępów, ibisów, rybołowów. Występujące tutaj o różnych kolorach laguny namorzynowe, lasy mangrowe oraz piękne naturalne baseny usytuowane na środku morza to raj na ziemi. Pasjonaci snurkowania w morzu bedą zachwyceni.

 

 

 Nie znajdziecie tutaj 5*****hoteli all inclusive , niemniej jednak można tutaj wypocząć korzystając z ofert lokalnych hotelików, można wynająć pokoje lub nawet cały domek. Bardzo często hotel oferuję również posiłki w miejscowych restauracjach.

 

 

 Garden Lupita  restauracja czynna codziennie w porze kolacji. Jedzenie gourmet kuchnia lokalna. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. 

Casa de Ascension czynna codziennie od rana śniadania i kolacje. Oferuje ekscytujące menu, łącząc klasyczne dania kuchni meksykańskiej, owoce morza, niezapomniane smaki Włoch i zawsze świeże owoce egzotyczne. Są tam codziennie dania z ryb, wspaniały wybór świeżych sałatek, domowy chleb, pizza, lody i espresso. Ponadto oferuje pokoje w stylu meksykańskim. Posiada internet, ciepłą wodę, klimatyzację. Telewizja satelitarna we wspólnym saloniku z innymi gośćmi.  

Serenidad Shardon znajduje się na plaży, kuchnia lokalna. Wraz z posiłkami oferuje zakwaterowanie.

Cuzan Guest House szczególnie dla wędkarzy, ceny nieco wyższe od pozostałych hoteli oferuje posiłki na miejscu.

Club Grand Slam to kameralny pensjonat z prywatnymi apartamentami,  otwarty przez cały rok i dostosowany dla osób chcących nowoczesne udogodnienia na jakie można sobie pozwolić w rezerwacie Sian Kaan . prowadzony przez miejscowego kapitana Grega Rahe i jego żonę z Lupitę. Tutaj też znajdziesz restaurację czynną codziennie z lokalną kuchnia.   Wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja.

 

 

 Na tzw. Zocalo czyli rynku w miejscowości Punta Allen ludzie zbierają się wieczorami aby porozmawiać z sąsiadami, z rodziną i przyjaciółmi. Jest tutaj również plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej i boisko do siatkówki.

Jeśli masz ochotę na wypoczynek z dala od zgiełku machiny turystycznej jakim jest Riviera Maya , jeśłi lubisz owoce morza i pragniesz zjeść wyśmienitą langustę zapraszamy do Punta Allen miejscowości,  w której wielkie perłowe muszle znaleźć można na ulicy,  w nocy trzeba mieć latarkę by nie nastąpić na kraby czy skorpiony a telefon komórkowy milczy.