pl whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Puerto Morelos jest uważane za bramę do Riviera Maya , położony jest 30 km od Cancun i 32 km od Playa del Carmen. Miejscowość przyjęła swoją nazwę od nazwiska księdza, Jose Maria Morelos, jednego z głównych przywódców ruchu niepodległościowego w latach 1812-1815. Liczba mieszkańców obecnie zamieszkujących tę miejscowość szacuję się na ok 11 tys.

 

 

W Puerto Morelos znajduje się na plaży krzywa latarnia (kopnięta). Wygięcie latarni nastąpiło na wskutek szalejącego w 1967 huraganu Beulah w tym regionie. Puerto Morelos dzięki autostradzie Playa de Carmen a Canucun i namorzynowe bagna dzieli sie obecnie na trzy sekcje. Zachodni odcinek autostrady jest znany jako „Colonia Joaquin Zetina Gazca”. Wschodni odcinek autostrady jest nazywany „Colonia Pescadores”. Sekcja na wschodnim wybrzeżu to „Puerto” lub „Antiguo Puerto Morelos”.

 
 

To miasteczko z piękną plażą, krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem sprawiają, że dla wszystkich tych, którzy szukają miejsca do odpoczynku i relaksu to właśnie jest to miejsce. Ta mała wioska rybacka, jest otoczona  przez lasy namorzynowe i rafę koralową. Rafa koralowa jest częścią Great Mesoamerican Reef, drugiego co do wielkości systemu raf na świecie i największego na zachodniej półkuli. W 1998 rafę przekształcono w National Marine Park, dzięki czemu jest w mniejszym stopniu narażona na zniszczenie. Aby jeszcze bardziej ją chronić, został wprowadzony zakaz samodzielnego pływania i snurkowanie. Można to zrobić jedynie pod opieką przewodnika.

 

 

Pasjonaci morza znajdą tutaj coś dla siebie. W trakcie nurkowania czy snurkowania można zaobserwować szeroką gamę życia morskiego na jednej z najpiękniejszych raf na świecie. Nurkowania na rafie może się odbywać już na płytkiej wodzie od 12 m., aż do nurkowania, gdzie można zobaczyć duże formacje koralowe. na większych głębokościach.

 

 

W podwodnym świecie Morza Karaibskiego eksplorując rafę można nurkować wśród ławic kolorowych ryb, delfinów. barakud, muren, płaszczek, żółwi i wielu gatunków homarów , krabów oraz zatopionych niedaleko Puerto Morelos wraków statków.

 

 

Na powierzchni 65 ha znajduje się tutaj Ogród Botaniczny Alfredo Barrera Marin , gdzie można zobaczyć unikalne gatunki fauny i flory. Nieopodal miasteczka usytuowana jest ferma z krokodylami Crococun. Na terenie tego mini zoo występują obok krokodyli, oceloty, węże. małpki czepiaki.

 

 

Na trasie Puerto Mirelos – Leona Vicario na tzw. szlaku cenot występują cenoty czyli studnie wapienne wypełnione krystalicznie słodką wodą o temperaturze od 24 – 26 stopni C.  Pływanie , relaks , snurkowanie czy nurkowanie to oferta dotycząca ich eksploatacji.

 

 

Na terenie Puerto Morelos znajdują się lokalne restauracyjki, restauracje serwujące dania kuchni regionalnej i międzynarodowej. Polecamy szczególnie dania z owoców morza, z których słynie ten region. Każdego dnia miejscowi rybacy dostarczają je świeżutkie prosto z łodzi. Każdy znajdzie tutaj swój smak , różnorodne menu i dostosowane pod turystę godziny otwarcia. Polecamy min. takie restauracje jak  El Mercadito del Mar (owoce morza), Los Gauchos (argentyńskie jedzenie), Pescayitos (meksykańska i owoce morza), Cantina Habanero (meksykańskie jedzenie), Tacos Avenue (meksykańskie jedzenie), La Palapa del Puerto ( jedzenie karaibskie, owoce morza ) i wiele innych znajdujących się z każdej strony miasteczka. Osobiście jesteśmy zwolennikami jedzenia miejscowego ze stojących wózków, budek czy ulicznego grilla. Nie ma to jak tacos z wołowiną,cebulką awokado, serkiem i na dokładkę z szynką, do tego pomidor, habanero … miodzio. Chcesz poznać smak kuchni jukatańskiej? skosztuj takiego jedzenia, które widzisz jak powstaje na Twoich oczach.

 

 

Znajdziesz tutaj wszystko, są banki, kantory wymiany walut, wypożyczalnie samochodów, apteki, kościół, sklepiki, bazy nurkowe, a najważniejsze dla turystów hotele z bezpośrednim dostępem do naprawdę pięknej plaży. Znajdują się tutaj hotele i 5*, hotele 2* – 3* ale też można samemu wynająć sobie pokój lub nawet domek.

 

Z hoteli polecamy : Azul Beach Hotel, Dreams Riviera Cancun Resort & Spa , Ocean Coral & Turquesa , Nov Jade Riviera Cancun Resort & Spa , Nov Sapphire Riviera Cancun, Vallentin Imperial Maya. Znamy je osobiście są warte polecenia.

 

 

Puerto Morelos to miejsce,w którym można zapomnieć o problemach, naładować się energią, zrelaksować, wypocząć, a przede wszystkim poznać sympatycznych, miłych mieszkańców.

 

 

Wykaz hoteli w Puerto Morelos

Hotele w Puerto Morelos
    Acamaya Reef Resort
    Arrecifes Suites II
    Azul Beach Hotel By Karisma All Inclusive

    Azul Sensatori Hotel By Karisma All Inclusive

    Casa de los Ángeles
    Corales Suites

    Desire Pearl Resort & Spa All Inclusive

    Desire Resort & Spa Couples Only All Inclusive

    Desire Riviera Maya

    Dreams Riviera Cancun Resort & Spa All Inclusive

    Excellence Riviera Cancun – Adults Only – All Inclusive

    Grand Residences Riviera Cancun
    Hotel Arrecife Suites
    Hotel Eden
    Hotel Hacienda Morelos

    Hotel Marina El Cid Spa & Beach Resort All Inclusive

    Moonlight Condos

    Now Jade Riviera Cancun Resort & Spa All Inclusive

    Now Sapphire Riviera Cancun All Inclusive
   Ocean Coral All Inclusive
    Posada el Moro
    Righetto Vacation Rentals
    Royalton Riviera Cancun – All Inclusive

    Secrets Silversands Riviera Cancun All Inclusive

    The Hideaway by Royalton Riviera Cancun
    Velas Condos

    Zoetry Paraiso de la Bonita Riviera Maya All Inclusive

Mapka PUERTO MORELOS