pl whatsapp +52 9841328060 info@mexicoentero.pl

Puerto Aventuras miasto portowe położone w samym sercu Riwiera Maya na Jukatanie, nad brzegiem Morza Karaibskiego, na południe od znanego kurortu Playa del Carmen.  Usytuowane jest 15 min. od Playa del Carmen, i godzinę jazdy od międzynarodowego lotniska w Cancun.

 

 

Obecnie miejscowość tę zamieszkuje ok. 1000 mieszkańców. W Puerto Aventuras znadują się trzy zatoki: Bahía Fatima, Chan yu Yum i Chac Hal Al.

 

 

Co zobaczyć , atrakcje

To niewielkie miasteczko upodobali sobie głównie miłośnicy sportów wodnych, nurkowania, a także rodziny z dziećmi. Kurort słynie z malowniczych plaż, pięknych widoków i wszelkiego typu rozrywek dla turystów.

 

 

W Puerto Aventuras ze względu na stosunkowo silne wiatry panują doskonałe warunki do uprawiania surfingu, windsurfingu oraz wakeboardingu. To także atrakcyjne miejsce dla amatorów żeglarstwa. Dla nich przygotowana jest bardzo duża przystań jachtowa, w której można wynająć łódź, by popływać po Morzu Karaibskim.

 

 

Miejsce oferuje zajęcia zarówno dla tych, którzy szukają odpoczynku i chcą cieszyć się przyrodą, jak i dla tych, którzy pragną odkryć morski świat poprzez podglądanie go w trakcie rejsu statkiem  z przeszklonym dnem. Znajdą równiez tutaj coś dla siebie miłośnicy wędkowania, dla których lokalne biura prześcigają się w propozycjach atrakcyjności oferty tego sportu. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą na przykład łowić rekiny.

 

 

Pobliska laguna  z kolei to doskonałe miejsce do nurkowania, snurkowania i podziwiania podwodnej fauny i flory. Obfituje bowiem w niezliczoną ilość różnobarwnych ryb, a także żółwi morskich. W Puerto Aventuras Golf Club znajduje się również pole golfowe z 36 dołkami zaprojektowane przez Thomasa Lehmana.

 

 

W mieście warto zwiedzić założonego przez Pablo Busha Romero Museum Cedam , w którym znajdują się eksponaty wyłowione przez nurków z zatopionych statków, a także odwiedzić miejscowe delfinarium, w którym można pływać z delfinami, manatami.

 

 

Restauracje, bary, zabawa

Puerto Aventuras jak sama nazwa wskazuje to port przygód.

Miłośnicy nocnego życia mogą się bawić do białego rana w licznych knajpach i pubach, a jeśli będzie im mało nocnych atrakcji bez problemu dostaną się do pobliskiego Playa del Carmen, które słynie z nocnego życia.

 

 

Hotele

Na turystów poza licznymi hotelami czeka tutaj dużo apartamentowców, które w swojej ofercie proponują w większości dostęp do prywatnej, wydzielonej plaży.

 

Wykaz hoteli w Puerto Aventuras

 Puerto Aventuras
Aventuras Club Lagoon

Aventuras Club Marina

Aventura Spa Palace
B&B Mom’s House
Catalonia Riviera Maya Resort & Spa- All Inclusive
Condominium Bellmare
Coral Maya Turquesa

Dreams Puerto Aventuras Resort & Spa All Inclusive

El Dorado Seaside Suites, by Karisma
Encanto Aventuras Club Luxury Vacation Condos & Marina
Hard Rock Hotel Riviera Maya – All Inclusive

Kali Condo Boutique Golf and Spa

Lovely Room in Puerto Aventuras
LM Hotel Boutique

Omni Puerto Aventuras Beach Resort

Porto Bello Marina and Villas y Grand Marina

SunScape Puerto Aventuras

Villas Picalu B&B Boutique

Yacht Searay 40′